У Рівному держустанови для опалення використовують аварійні дерева та будують дровітні

Біля державних установ, що розташовані у центрі Рівного, з’являються по-господарськи складені дровітні.

На рішучий крок до енергетичної незалежності зважився Регіональний інформаційно-комп'ютерний центр Рівненської обласної ради, замовивши влітку 2014 року твердопаливний котел рівненського виробництва. Енергоощадне обладнання разом з встановленням обійшлося держустанові у 30 тисяч гривень, натомість, згідно з новими тарифами, за п'ять місяців опалювального сезону 2014-2015 року за централізоване тепло, яке не забезпечує комфортної температури у приміщеннях, необхідно було б заплатити близько шістдесяти тисяч гривень. Як результат, нині центр має дві системи опалення: централізовану і автономну. 

Будівля рівненського центру - двоповерховий особняк, збудований на початку двадцятого століття – мала ідеальні умови для створення альтернативної котельні. У робочому стані залишився димовий канал, який починався у просторому підвалі. Правда, димохід треба було нарощувати легкою металевою трубою вище від рівня вікон сусідньої п’ятиповерхівки. 

Наразі розміщений у підвалі котел завантажують раз на шість годин, на ніч вистачає накиданих звечора дров. Автоматика твердопаливного устаткування підтримує в системі заздалегідь визначену температуру. Обов’язки кочегарів по черзі виконують усі без винятку спеціалісти центру, разом пораються на дровітні з бензопилою та сокирами-колунами. У планах – придбання пресу для колоння пеньків.

Нині рівненський центр за опалення не платить: перші дрова – впала товстезна верба біля власного паркану - отримав безкоштовно, а тих, що закупили на вісім тисяч гривень, повинно вистачити і на нинішній, і частково на наступний сезон. Як результат, вже за перший рік установа окупить витрати на переобладнання і, що важливо, буде забезпечена якісним теплом. Для порівняння: з січня по квітень 2014 року регіональний центр заплатив за тепло понад 22 тисячі гривень. 

З інформаційно-комп'ютерного центру у Рівному беруть приклад. З осені житлово-комунальне підприємство "Західне" почало опалювати свої адмінприміщення й майстерні "підніжним" паливом. Газ обходився б ЖЕКу у 12 тисяч гривень/місяць, тоді як дрова -задарма. Раніше КП витрачалося на вивезення та захоронення аварійних дерев на сміттєполігоні, тепер – це основне паливо. Також до топки йде дерев’яне сміття з будинкових горищ та підвалів, обрізки зі столярки, новорічні ялинки. Як результат, жек нині витрачається тільки на зарплату кочегара. 

Вже у 2015 році зробив пробний запуск котельні на твердому паливі і Територіальний центр соціального обслуговування на вулиці Дубенській. Два котли, потужність яких становить 50 кіловат, планують завантажувати дровами, брикетами, тирсою або гіллям.

Аби перейти на тверде паливо рівненський терцентр побудував котельню, димові труби, склад-сушильню. На додачу, довелося модернізувати опалювальну систему й встановити лічильник централізованого тепла, щоб при потребі отримувати його з міської мережі. Та вартісне обладнання, яке обійшлося установі у 500 тисяч (200 тисяч гривень - міський бюджет, 300 тисяч - державна субвенція), швидко окупиться. У 2015 році терцентр планує витратити на опалення, за яке торік заплатив понад 150 тисяч гривень, втричі менше. Очевидно, дровітні – це вже ознака часу, в якому марнотратству немає місця.

По темі: Як українські міста у 2015 році будуть позбавлятися від газової залежності

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка