У Рівненській області збудують вітряну електростанцію та завод для виробництва водню

У селі Довговолля на Володимиреччині (Рівненська область) планують збудувати вітрову електростанцію та реалізувати проект з виробництва водню. Нині він в активній підготовчій фазі, повідомляє ITV.

Ще березні 2021 року було представлено проєкт Дорожньої карти для виробництва та використання водню і в Україні. Один із проектів з виробництва водню планують реалізувати і на Рівненщині.

«Проєкт вітроелектростанції на Володимиреччині – один із цікавих в області, і сьогодні він в активній підготовчій фазі. Зокрема, відведення землі, оформлення договорів сервітутів, орендних відносин. Цей проєкт не потребуватиме якихось дотацій, це приватні інвестиції. Інвестор декларує, що електроенергію, яку вироблятиме станція, продаватимуть в межах 75 євро за МВт. Якщо порівнювати ринкову ціну, то вона становить в межах 90-110 євро за МВт електроенергії. Відповідно, станція буде доволі окупною», – розповів заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Він зауважив, що компанія MCL має намір реалізувати виробництво водню. Нині це поки в стадії проєкту: йдеться про розробку техніко-економічних обгрунтувань, пошуку ринку споживачів, в тому числі й в комунальній інфраструктурі.

«Це, однозначно, дуже перспективні проєкти як для Рівненщини, так і для всієї України. Водневі технології важливі для нашої важкої промисловості, металургії. Але вони потребують імплементації водню на законодавчому рівні», – зауважив посадовець

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка