У Португалії використана олія перетворюється на біодизель

Майже 4 тисячі пунктів збирання використаної олії створено в Португалії за допомогою зусиль місцевих муніципалітетів. І цей процес продовжується, адже в планах на 2015 рік заплановано забезпечити таким пунктом кожен третій муніципальну общину.
 
В цій країні розроблено і діє законодавство, на основі котрого португальські кафе, ресторани і домашні господарства зобов’язані здавати використану олію на утилізацію і переробку. Організацією цього процесу збирання олії від громадян займається муніципальна влада. Вона формує мережу збирання цього виду побутових відходів.

На півночі Португалії найбільша забезпеченість пунктами збирання олії — 37,4% від потрібної кількості, в центрі країни (19,7%), Алентежу (18,3%), Ліссабон (18,6%) і Алгарве (5%). В 2011 році на утилізацію було зібрано і відправлено 9436 тони використаної олії. 

2.jpg

Після завершення обробітку відпрацьована рослинна олія може застосовуватися у виробництві біодизельного палива, мила або гліцерину. В 2012 році з переробленої олії вироблено 11,4% від загального обсягу біодизеля. 


Крок за кроком зменшується використання традиційних видів палива і сировини, щоб зменшити використання тих запасів сировини, котрі можуть закінчитися. А відходи використаної олії розширюють перелік сировини відновлювальної енергетики.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка