У Португалії запрацювала перша в світі плавуча вітрова електростанція

Біля північного узбережжя Португалії запустили першу у світі напівзаглиблену плавучу вітроелектростанцію загальною потужністю 25 МВт.  

Проект WindFloat Atlantic реалізував консорціум Windplus, в який входять португальський енергетичний концерн EDP Renováveis, французька ENGIE, іспанський нафтогазовий концерн Repsol і Principle Power Inc., передає saurenergy.com

Вітропарк включає три вітряні турбіни висотою 30 метрів і потужністю 8,4 МВт кожна, встановлені на плавучих платформах. Наприкінці липня до 20-метрового експортного кабелю, що з'єднує вітроелектростанцію з підстанцією у Віана-ду-Каштелу, Португалія, підключили останню з трьох платформ. Тепер парк працює на повну потужність і постачає електроенергію у мережу Португалії.

Передбачається, що плавуча ВЕС генеруватиме достатньо електроенергії для забезпечення енергопотреб 60 000 домогосподарств у рік. Проект WindFloat Atlantic допоможе скоротити обсяг викидів СО2 майже на 1,1 млн тонн на рік.

«Використана у проекті технологія швартування дозволяє встановлювати плавучі вітротурбіни у водах глибиною понад 100 м, а їх конструкція забезпечує стійкість у несприятливих погодних і морських умовах, - зазначають у Windplus. - Збірка у сухому доці забезпечувала значну логістичну та фінансову економію, а платформи буксирувалися стандартними буксирами».

Модель Windfloat Atlantic може бути відтворена в інших районах, де несприятливі умови морського дна або значна глибина води означають, що традиційна технологія морського вітру з фіксованим дном не є варіантом, зауважують у консорціумі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка