У Польщі стає все вигідніше будувати енергоощадні будинки

Вартість будівництва енергоощадного будинку вища тільки на 5% у порівнянні із вартістю створення звичайного будинку. Польська статистика подає, що 66% опитаних розуміють користь від енергозбереження і вже впровадили енергозберігаючі рішення в своїх будинках. Наступні 22% опитаних планують йти тим же шляхом. Ті, хто запровадив енергозбереження зауважили ефект низьких рахунків за енергію. Таку відповідь дало 50% цієї групи.


Ще кілька років тому будова енергоощадного будинку була вищою на 10%, а тепер тільки на 5-6%. Підвищення вартості відбувається за рахунок того, що потрібно виконати деякі етапи більш досконало. Найперше це проектна документація, котра повинна виконуватися дуже ретельно спеціалістами з досвідом виконання таких технологій. При виконанні робіт теж є багато операцій, котрі потрібно досконало перевіряти. І матеріали для цих будинків треба вибирати з кращими характеристиками. 

Для низько-енергетичного будинку виходить, що 15-25% інвестицій вкладаються в вимоги стандарту при будівництві. Ці кошти видаються на систему рекуперації, елементи керування всіма системами (система «розумний дім»), спеціальні енергоощадні вікна, збільшення товщини термоізоляції.

Раціональне функціонування енергоощадного будинку можна отримати за умови використання систем автоматики. Цей спосіб запобігає непотрібним втратам енергії і дозволяє отримати конкретну економію на етапі експлуатації. Ці системи оптимізують і споживання електроенергії для освітлення та обігрівання. Економія електроенергії сягає 30%, а теплової енергії – до 20%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка