У Польщі розробили нову ефективну технологію переробки сміття

Застосовувані в багатьох європейських країнах технології рециклінгу комунальних відходів не є ефективними, адже біля 75% сміття все ж попадає на полігони відходів. А такий стан створює небезпеку штрафних санкцій за недотримання узгоджених нормативів для утилізації відходів. Розроблено метод ліквідації сміття, котрий дозволяє уникнути штрафів. 

Спеціалісти фірми Bioelektra Group створили технологію механічно-теплової переробки відходів.  Їхній метод виключає необхідність складування сміття. Всі відходи переробляються на сировину для використання. Основою технології є стерилізація відходів перед їхнім сортуванням, завдяки чому відходи стають сухими, а їхнє сортування стає ефективним на 99%. Сам метод, котрий пройшов перевірку в одному з підприємств переробки відходів, назвали RotoSteril.

Складається технологія з 5 етапів, котрі забезпечують ефективну переробку і рекуперацію комунальних відходів.  На першому етапі відбувається вступна механічна обробка, котрою видаляють великогабаритні відходи і роздріблення відходів для проведення гомогенізації. Наступним кроком є стерилізація в автоклавах. Після завантаження відходів, автоклав герметично закривається і наповнюється парою під тиском від 5 до 7 бар. Камера з відходами перемішує їх підчас термічної обробки. Триває процес біля трьох годин. В результаті вторинна сировина (металеві банки, пляшки) стають очищеними від органічних залишків і етикеток. Після обробки отримується суміш паперу, картону і харчових відходів, а також мінеральні частинки: пісок, каміння, скло і кераміка.

2.jpg

Автоклавна обробка відбувається при температурі від 120 до 160 градусів, що дозволяє ефективно знищити всі бактерії, котрі присутні у відходах (простерилізувати відходи). Завдяки цьому знижується неприємний запах відходів. Об'єм відходів зменшується на 60% і маса на 15%.

2.jpg

Вивантажена сировина остигає і проходить випаровування вологи, щоб продовжити шлях в сухому виді. Далі вона подається на механічні сита і сепаратори. Магнітні сепаратори відбирають чорні і кольорі метали. Окремо сортуються скло і пластмаса. Окремо відділяється стерильна біодеградуюча фракція, котра має значну енергетичну цінність.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: