У Польщі розробляють дорожнє покриття, що очищуватиме повітря

Польський дослідницький консорціум, до якого входять компанія Lotos Asfalt і Гданський технологічний університет, розробляють інноваційне дорожнє покриття, що сприятиме зниженню забруднення повітря на автодорогах, передає ЦТС.

Вартість проекту становить понад 5 мільйонів злотих (1,4 млн доларів), з них 65% буде надходити з фондів ЄС. Проект "Екологічний асфальт" був створений у відповідь на проблеми, пов'язані із забрудненням повітря в містах Польщі. Дослідницький консорціум почав роботу над інноваційним асфальтовим покриттям, модифікованим фотокаталізатором, використання якого має в кінцевому підсумку знизити вміст шкідливих речовин (NOX, VOC) в зоні смуги руху.

Відзначається, що фотокаталітичні системи очищення повітря нині динамічно розвиваються.

«Наша технологія заснована на інноваційних гібридних фотокаталізатор, які забезпечують значне зниження концентрації шкідливих речовин в асфальті, що виділяються під впливом сонячної радіації і додатково дозволяють розкладати канцерогенні органічні сполуки на прості і нешкідливі неорганічні. В даний час на ринку немає дорожнього покриття з таким функціоналом», – додає професор Петро Яскула з Департаменту дорожнього будівництва ГТУ, який також бере участь у проекті.

Оскільки асфальт становить понад 90% вуличного покриття в містах, таке рішення може значно поліпшити якість життя містян.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка