У Польщі повертають підприємствам до 75% коштів за проведення енергоефективних заходів

Не тільки енергію треба використовувати ефективно, а також кошти підприємств і різних фондів, які направляються на економію енергоресурсів. І хороший результат отримують там, де до цього підходять комплексно, як, для прикладу, в Польщі.

В цій країні створений і ефективно працює Фонд NFOSiGW, який кожного року допомагає підприємствам і мешканцям зменшувати фінансовий тягар при впровадженні енергозбереження та енергоефективності. Ось і цього року затверджено програму, головною ціллю якої є створення комплексного інструменту фінансування підприємств, які хочуть створити кращі умови використання первинної енергії, оптимізувати використання енергії і зменшити шкідливі викиди. 

Підприємства, які вирішать інвестувати в зменшення впливу на довкілля від їхньої діяльності і виконати нормативні показники по використанню енергії, будуть мати можливість отримати до 75% фінансування з фонду – річна сума Фонду на таку підтримку майже 250 мільйонів євро

Підприємства, які скористаються такою «здешевленою» модернізацією, покращують свою конкурентність – буде підтримано сталий рівень робочих місць. Зміни повинні відбутись у великих підприємствах, які мають джерела спалювання понад 50 МВт.

Ціль цієї програми – зменшення протягом року споживання первинних джерел енергії на 1 мільйон тонн. Річна емісія СО2 повинна знизиться на 50 тисяч тонн.

На відміну від України, європейські країни займаються енергозбереженням та енергоефективністю не через «вказівки» уряду, а на основі показників з Директив ЄС і комплексних програм, які допомагають залучати дешеві і довгі кредити з відшкодуванням значної частини потрачених заходів. І можна буде досягнути амбітної цілі – жити в «зеленіших» умовах і зупинити глобальні екологічні проблеми.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка