У Польщі планують пробурити геотермальну свердловину глибиною 5,3 км

В польській місцевості Шафлари (Szaflary) мають намір пробурити геотермальну свердловину глибиною до 5,3 км і вартістю 45 млн. злотих (328 млн. грн). Температура води на такій глибині сягає 130 градусів за Цельсієм, що дасть можливість виробляти електроенергію. Якщо прогнози фахівців справдяться, це буде перша геотермальна електростанція в Польщі, повідомляє Центр ЕнергоЗбереження.

На базі свердловини також є можливість створити когенераційну газову електростанцію, тепличний комплекс з використанням тепла геотермальної води, бальнеологічний комплекс з плавальним басейном та водолікувальним комплексом та дослідно-промислову установку з видобування йоду з геотермальної води.

В Шафларах існує три геотермальні свердловини завглибшки 3 км. Вода в них має температуру близько 90 градусів Цельсія і зігріває будинки, готелі та громадські будівлі. Загалом у Польщі існує кілька геотермальних теплових установок. Першу відкрили в 1993 році, а всього задокументовано 26 геотермальних джерел. Причому, налічують ще 68 перспективних для освоєння родовищ термальних вод.

Проект використання геотермальної енергії є і у Львівській області – «Рекреаційно виробнича зона на базі джерел підземних термальних вод». 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: