У Польщі для пропагування енергоефективності запустили новий проект із бюджетом 1,3 млн євро

Розпочинається проект, який передбачає запровадження звичок заощадження електроенергії. В 300 будинках Гдині будуть встановлені будинкові пристрої, які об’єднають в загальну мережу контролю і керування. Система дозволяє вмикати і вимикати домашню електропобутову техніку на відстані. Тариф на електроенергію для цих будинків буде встановлюватися в залежності від  пори дня.

Це перше місто в Польщі, і одне з небагатьох в Європі, де впроваджують проект Energa Living Lab. Завдяки проекту в будинках появляться пристрої «розумної» будинкової мережі. Вмикати пристрої можна буде за допомогою інтернету.

Ціна на електроенергію для учасників проекту буде нижчою вночі та в інші періоди, коли запити на електроенергію є найменшими. В реальному режимі часу можна буде отримати звіт про споживання енергії.

Для мешканців буде проводитися просвітницька діяльність. Вони будуть регулярно отримувати вказівки, які допоможуть їм змінити встановлені звички пов’язані з традиційним використанням енергії. Дії і враження учасників будуть документуватися за допомогою опитування та анкетування.

Серед 300 учасників, які приймуть участь в проекті, буде відібрано 30 господарств, що отримають обладнання для виробництва енергії з відновлювальних джерел, напр., сонячні панелі.

Учасники проекту будуть мати можливість вивчити способи зниження платежів за енергію, отримають знання для більш свідомого користування з енергії і зможуть протестувати найновіші технічні рішення для економії.

Тестування повинно розпочатися в другому кварталі, а запис бажаючих проводиться через сторінку www.elivinglab.pl. Термін дії проекту – 18 місяців, а участь безкоштовна.

Оптимізація споживання сприяє покращенню якості довкілля через зменшення емісії двоокису вуглецю. Повний бюджет проекту складає 1,36 мільйони євро.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка