У Південній Кореї атомну енергетику не включили до списку «зелених»

У Південній Кореї атомну енергетику не включили в таксономію "зелених" галузей промисловості, що можуть розраховувати на фінансування.

Таке рішення було прийнято урядом країни, передає myseldon.com

«Таксономія необхідна для визначення та класифікації екологічно стійкої економічної та промислової діяльності, - йдеться у повідомленні. - Вона повинна сприяти державним і приватним вкладенням у «зелені» галузі».

На поточний момент у цю таксономію в країні вже включено 27 галузей, серед яких, зокрема, сонячна енергетика і вітроенергетика.

Уряд має завершити формування таксономії наступного місяця після публічних слухань.

 Передбачається, що надалі підприємства будуть розкривати статистику за своїми «зеленими» активами і відповідні інвестиції на основі таксономії. «Це безпосередньо вплине в майбутньому на їх інвестиційну привабливість і фінансові витрати», — пояснюється у повідомленні.

Представники атомної енергетики Південної Кореї вважають, що рішення, яке прийняв уряд прийняв з політичних мотивів, підірве розвиток галузі з величезним потенціалом.

"Це буде перешкоджати істотним інвестиціям у галузь, у тому числі для розробки малих модульних реакторів, — зауважують атомники. - Оскільки державні бюджетні вкладення будуть ускладнені, то розробники таких реакторів будуть страждати від недоліків фінансів».

Об'єднаний дослідницький центр (JRC) - внутрішній науковий орган Єврокомісії - 2 квітня 2021 року опублікував звіт з ядерної енергетики, в якому фахівці прийшли до висновку, що вона не завдає істотної шкоди навколишньому середовищу, тому повинна бути включена до таксономії сталого фінансування. Остаточне рішення з цього питання ЄС збирається прийняти найближчим часом.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка