У Первомайську на звалищі пробурили 12 свердловин для видобутку біогазу

У Первомайську(Миколаївська область) на міському звалищі пробурили 12 свердловин для видобутку біогазу.

Ініціатором проекту виступила мерія міста, передає nikvesti.com

«Ми встановимо когенераційні установки, які виробляє товариство відкритого типу «Первомайськдизельмаш», для використання звалищного газу як палива для генератора, - пояснює перший заступник мера Первомайська Дмитро Малишевський. – Ми отримаємо «зелений» тариф і освітлюватимемо місто чистою електроенергією».

Глибина кожної свердловини становить 12 метрів, а деякі дренажні канали прокладені на глибину 6 метрів.

Отриманий на звалищі біогаз буде спалюватися для виробництва електроенергії, яку в свою чергу планують використовувати для освітлення міського парку і вулиць, а також забезпечувати електроенергією водоканал.

«В ході досліджень виявили, що вміст метану у звалищному газі близько 20%, а для стабільної роботи когенераційних установок його має бути, як мінімум, у два рази більше, тому що на глибині 12 метрів, на які були пробурені свердловини, 5 метрів води, - пояснює Дмитро Малишевський. – Щоб доотримати газ, який знаходиться у тілі полігону, ми відводимо воду за допомогою дренажної системи, підвищуючи ефективність виробництва біогазу».

Когенераційні установки встановлять на виїзді з Первомайська вздовж дороги біля сміттєзвалища.

Місто також планує використовувати воду, яка потрібна для охолодження біогазових генераторів, для обігріву тепличних комплексів, де вирощуватимуться необхідні для містян культури.

«Для охолодження когенераційних установок потрібно багато води, яка потім стає гарячою і яку можна направити на опалення», - пояснює перший заступник мера.

Когенераційні установки планують запустити в роботу до кінця року.

Наразі планують закупити обладнання і підписати дозвільні документи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка