У країні зосереджено більше 70% всіх тропічних льодовиків планети, які за останні три десятиліття втратили п'яту частину свого обсягу. Під загрозою зникнення опинилась навіть крижана шапка Келькая у Перуанських Андах, яка знаходиться на висоті 5 100 метрів над рівнем моря і вважається найбільшим тропічним льодовиком у світі.
Як зазначає міністр навколишнього середовища Перу Мануель Пульгар-Відаль, країна вже відчуває негативний вплив змін клімату, передає ntdtv.ru. «Ми дуже залежимо від гідроелектростанцій, а об'єм води у річках зменшується, - каже він. – Необхідно більше робити для вирішення проблем з водою».
Перу отримує близько 40% електроенергії від гідроелектростанцій. За словами головного інженера ГЕС "Мачу-Пікчу" Фредді Сааведри, під час сухого сезону вода надходить із природних підземних резервуарів та льодовиків Анд.
«Останнім часом у результаті зменшення льодовиків і льодових шапок обсяги талої води скоротилися і станції почали виробляти менше енергії», - пояснює фахівець.На додачу, льодовики забезпечують прісною водою 70% населення Перу. Ліма, друга за величиною пустельна столиця світу з населенням у 10 млн чоловік, повністю залежать від води з льодовиків. Завдяки останнім виробляється електрика і зрошуються поля. У багатьох бідних районах, де немає водопроводу, люди купують привезену у цистернах воду.
Наразі близько 300 тис. жителям гірських районів ніде випасати худобу і вирощувати зерно, оскільки пасовища та поля висихають.
За оцінкою Світового банку, льодовики Анд можуть повністю зникнути вже у найближчі 20 років.