У Парижі розпочинається кліматична конференція під егідою ООН

Сьогодні, 30 листопада, в Парижі розпочинається кліматична конференція ООН. Майже 150 світових лідерів розпочинають дискусії, спрямовані на досягнення довгострокових домовленостей задля боротьби з глобальним потеплінням. 

На даний момент на захід вже прибули президент Франції Франсуа Олланд, генсек ООН Пан Гі Мун, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Україну представлятиме президент Петро Порошенко, який розпочав робочий візит до французької столиці 29 листопада, повідомляє інформагентство УНІАН.

Конференція ООН з питань клімату працюватиме до 11 грудня. Захід розпочинається під посиленою охороною після смертельних терактів у французькій столиці 13 листопада.

Церемонія відкриття конференції відбулася на території столичного аеропорту в Ле-Бурже. А з урахуванням безпрецедентної кількості доповідачів, виступи було вирішено проводити одночасно відразу в двох конференц-залах комплексу, які одержали назви «Сена» і «Луара» - на честь двох головних річок Франції.


Головна мета глобального діалогу – виробити довгострокову угоду щодо обмеження викидів парникових газів, які, як вважають науковці, є головним чинником глобального потепління.

Президент Франції Франсуа Олланд вже заявив, що «конференції ООН з клімату належить вирішити подальшу долю людства». 

«Історія суворо судитиме глав держав і урядів, якщо в грудні 2015 року вони не приймуть потрібних рішень. За те, що відбувається на планеті відповідальні всі країни, але в першу чергу ті, у яких спостерігається найбільший викид вуглекислого газу», - підкреслив французький президент. Він нагадав, що одна з цілей зустрічі полягає у обмеженні потепління клімату Землі 2 градусами: «Життя наших синів і наших онуків буде більш важким та небезпечним, якщо ми не зробимо цього. Саме заради молоді й проводиться Конференція ООН з клімату», - підкреслив Олланд.

Як заявив помічник генерального секретаря ООН з питань зміни клімату Янош Пастор найбільшим внеском в успіх майбутньої конференції стало те, що вже 177 держав, на частку яких припадає понад 90% загального обсягу викидів парникових газів в атмосферу, представили свої плани дій по боротьбі зі зміною клімату. «Такого ще ніколи не було. Це дуже серйозний крок вперед. Це вже саме по собі є успіхом», - підкреслив він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка