У ПАР побудують першу в Африці систему накопичення енергії

У Південноафриканській республіці(ПАР) побудують першу в Африці систему накопичення енергії потужністю 360МВт і енергоємністю 1,4 ГВт*год.

Заявку на участь у тендері на будівництво своєї першої акумуляторної системи зберігання енергії (BESS) подала державна енергетична компанія Eskom Holdings SOC Limited, яка використовує вугілля для виробництва більшої частини електроенергії в країні, йдеться у тендерному документі, опублікованому агентством Bloomberg, передає bloomberg.com.

Система накопичення енергії буде підключена до сонячних і вітрових електростанцій, так що електроенергія, що виробляється ними у періоди низької вартості і незначного споживання, може акумулюватися для видачі її у періоди високої вартості і підвищеного попиту, що підвищить рентабельність виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії.

BESS є першим проектом такого роду на Африканському континенті і покликана стати ключовим компонентом у досягненні довгострокових цілей у сфері використання ВДЕ у ПАР. Фінансування проекту здійснюється з фондів інвестиційної програми з розвитку систем накопичення енергії Світового банку (World Bank battery storage investment programme), що становлять $1 млрд. Фінансування проекту здійснюється з фондів інвестиційної програми з розвитку систем накопичення енергії Світового банку (World Bank battery storage investment programme), що становлять $1 млрд.

На першому етапі реалізації проекту фінансування здійснюватиметься африканським банком розвитку (African Development Bank, AfDB) в рамках співпраці зі Світовим банком. На другому етапі до фінансування проекту підключаться європейські фінансові інститути - European Development Finance Institutions (DFIs), які інвестують у реалізацію проектів у країнах, що розвиваються. Eskom вже розробила технічні специфікації для BESS, придбала майданчика для будівництва та отримала відповідні дозволи екологічних та регуляторних органів для першого етапу, реалізація якого забезпечить спорудження розподілених накопичувачів енергії сумарною потужністю 200 МВт до грудня 2020 року. Другий етап передбачає спорудження розподілених накопичувачів енергії сумарною потужністю 160 МВт і створення системи управління режимами роботи розподілених активів. Завершення другого етапу проекту планується у грудні 2021 року.

Тендер на будівництво BESS передбачає будівництво( включаючи забезпечення безпеки на будівельних майданчиках), експлуатацію та управління BESS. Переможець тендеру також повинен перевірити технічні специфікації Eskom і підготувати робочу документацію по проекту. Крім того, компанія, яка виграла тендер, повинна суворо дотримуватися термінів будівництва і надати гарантії на експлуатацію BESS протягом 20-річного періоду. Умовами тендеру також передбачено використання на першому етапі реалізації проекту місцевих ресурсів, включаючи залучення не менше 20% місцевих постачальників і субпідрядників, а також навчання місцевих працівників.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка