У Нью-йорку планують побудувати сад над водою за $130 млн

Проблему дефіциту зелених куточків у Нью-Йорку може вирішити черговий екопроект англійського дизайнера Томаса Хезервіка. Поки Вестмінстерська міська рада вирішує, чи давати згоду на побудову зеленого мосту-саду через Темзу, винахідник Хезервік дарма часу не гаяв, запропонувавши жителям «Великого Яблука» не менш сміливий проект побудови справжнього саду над водою. 

2.jpg
 
Традиційно Хезервік планує розмістити свій екошедевр над річкою. На цей раз до душі йому припала славетна річка Гудзон. Згідно проекту зелений парк планують розмістити на спеціальних грибоподібних колонах, які побудують на місці напівзруйнованого старого пірсу. Парк «Острів скарбів» матиме площу в 10 000 квадратних метрів, дібратися до нього можна буде по 56-метрових доріжках, що сполучатимуть хвилеподібну конструкцію з берегом. 

3.jpg
 
За попередніми розрахунками вартість проекту складає $130 млн. Часткове фінансування екологічної ініціативи взяв на себе американський медіа-магнат Барі Діллер (Barry Diller) та його дружина, модельєр Діана фон Фюрстенберг (Diane von Furstenberg). Сімейна пара готова пожертвувати $113 млн. Якщо Барі та Діана не відмовляться від свого наміру, то їх пожертва цілком може претендувати на звання найбільшого благодійного внеску приватних осіб на розбудову паркової території за всю історію Нью-Йорку. 

Решту коштів розробники проекту (Heatherwick Studio і ландшафтний дизайнер Mathews Nielsen) планують залучити з державного та міського бюджетів.  

4.jpg
 
Прикрасою «Острова скарбів» слугуватиме амфітеатр, розрахований на 700 місць. Комфортно розташувавшись на зелених схилах амфітеатру, гладячи зможуть насолоджуватись творчими виступами музикантів і танцюристів. Крім того, Хезерів обіцяє розробити на «острові» незвичні та несподівані локації, які подарують мешканцям та гостям міста новий досвід пізнання навколишнього середовища. 

5.jpg
 
За експлуатацію паркової зони та розробку культурної програми відповідатиме спеціальна установа Pier55 Inc – нова некомерційна організація, яку заснували Барі Діллер, Діана фон Фюрстенберг, а також американський кіно-і театральний продюсер Скотт Рудін (Scott Rudin).

Будівництво екопричалу планують розпочати у 2016 році. 

Читайте також: У Білорусі з'являться будинки, де за опалення платитимуть в 10 разів менше

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: