У Нью-Йорку енергією від ВДЕ можна буде ділитися з сусідами використовуючи технологію Blockchain

Завдяки новому проекту жителі Нью-Йорка зможуть купувати і продавати енергію від ВДЕ один одному, минаючи органи влади, інформує New scientist.

Цей проект керується стартапом під назвою Transactive Grid, який пропонує новий вид енергетичного ринку, що змінить спосіб вироблення і користування електроенергією.
Transactive Grid прагне дати людям можливість торгувати енергією від ВДЕ зі своїми сусідами. Зараз, що зробити це, бажаючі мають проходити через державні компанії, як Duke Energy в США або National Grid в Великобританії, або їхніх торговельних посередників.

Transactive Grid може пропустити органи влади, тому що його енергетичний ринок створений на blockchain – це вибудуваний за певними правилами ланцюжок з сформованих блоків транзакцій.

Використовуючись для підкріплення Bitcoin валюти, blockchain є криптографічно безпечним переліком транзакцій. Список транзакцій зберігається на кожному комп'ютері в системі, постійно оновлюючись, оскільки кожна операція завершена. Список побудований з використанням програмного забезпечення під назвою Ethereum. Покупку і продаж енергії, що виробляється, наприклад, за допомогою сонячних батарей, жоден орган не контролює: комп'ютери контролюють один одного, щоб уникнути шахрайства.
Перші пристрої були встановлені на President Street в Нью-Йорку кілька тижнів тому. З одного боку вулиці знаходяться п'ять будинків, які виробляють власну енергію за рахунок сонця. З іншого боку п'ять споживачів зацікавлені в покупці надлишкової енергії від своїх сусідів.

Лоуренс Орсіні, співзасновник Transactive Grid каже, що blockchain робить проект легким для будь-кого. А оскільки люди часто незадоволені своїми комунальними компаніями, ідея стати автономним є дуже привабливою.

Існують інші схожі технології, наприклад, Grid Singularity, що базується у Відні (Австрія) хоче створити єдиний децентралізований енергетичний ринок для країн, що розвиваються, щоб допомогти розподілити сонячну енергію. SolarCoin платить людям цифровою валютою за генерування сонячної енергії (одну монету за 1 мегават-годину сонячної електроенергії).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка