У Новій Зеландії розробили фарбу, яка підвищує ефективність сонячних панелей

Вчені Веллінгтонського Університету Вікторії(Нова Зеландія) створили працює над "сонячну" фарбу, яка суттєво підвищує ефективність сонячних панелей.

Про це заявив доктор Натаніель Девіс з школи хімічних і фізичних наук вузу, який очолює дослідницьку групу, передає nanonewsnet

Нова фарба призначена для нанесення на дах будівлі, щоб краще поглинати світло, необхідне для живлення будинку за допомогою сонячної енергії.

"Фарба містить люмінесцентні молекули, які поглинають і випромінюють світло, яке спрямовує сонячне світло до сонячних панелей, - пояснює доктор Натаніель Девіс. - На відміну від більших (і більш дорогих) сонячних панелей, доступних у даний час, наше рішення включає один шар фарби і сонячні панелі шириною приблизно з палець". Комбінація фарби для даху і невеликих панелей призначена для вироблення електроенергії необхідної для повного забезпечення енергопотреб будинку.

Середня вартість сонячних панелей у Новій Зеландії становить близько 9000 доларів США за матеріали та установку. Вчені сподіваються, що сонячна фарба буде коштувати набагато дешевше, тому що після нанесення вона прослужить десятиліття. Також не потрібно встановлювати великі, дорогі сонячні панелі, що зробить використання сонячної енергії більш доступним для звичайної людини. Система також буде працювати з будь-якою існуючою технологією сонячних панелей на ринку. У своїй роботі доктор Натаніель Девіс використовує власну технологію "сонячних концентраторів", яка поміщається у шматок пластику або скла, яка вловлює сонячне світло і відправляє його у сонячні панелі.


Доктор Натаніель Девіс з сонячними концентраторами.

«Крім позитивного впливу на зміну клімату та захисту навколишнього середовища за допомогою відновлюваних джерел енергії, ця фарба також значно знизить вартість використання електроенергії у домашніх умовах», — підсумовує доктор Натаніель Девіс.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка