У Норвегії електровантажівки на водні вперше випробують для перевезення продуктів

У місті Тронхейм(Норвегія) Норвезька запустять тестове перевезення продуктів харчування за допомогою чотирьох вантажних автомобілів Scania на водневому паливі.

Як повідомив 20 січня шведський автовиробник, пілотний проект ініціювала норвезька оптово-торгова компанія ASKO, передає truckandroad

Для перевезень використовуватимуть модель Scania G350 з колісною формулою 6x2, повною масою 26 + 1 т. На ній встановлені електродвигун потужністю 286 к. с. (крутний момент - 2200 н•м), паливні елементи потужністю 90 кВт, а також літій-іонна електробатарея ємністю 56 кВт•год і паливний бак місткістю 33 кг водневого газу.

Розрахункова дальність ходу електромоделі становить до 400-500 км. Допомогти у роботі чотирьом вантажівкам покликана газоводнева заправна станція компанії ASKO.

Як відзначають у Scania, запуску пілотного проекту передували спільні дослідження двох сторін у даній сфері. "Тепер цей проект переходить у наступну стадію і є одним з перших у своєму роді, - прокоментував представник виробника. - "Пілот" стане основою для подальшого отримання досвіду і розвитку обох компаній".

За словами керівника відділу продажів і маркетингу Scania Карін Родстрем, водневий газ є цікавим варіантом для транспортування вантажів на далекі відстані. "Наші випробування показують, що технологія також добре працює у холодному кліматі, - сказала вона. - Ми будемо продовжувати уважно стежити за продуктивністю цих вантажівок».

Торгова компанія ASKO раніше інвестувала у завод з виробництва водневого палива, а також відкрила власну газоводневу заправну станцію.

ASKO та Scania стали першими в світі, хто починає реальне пілотне перевезення вантажів за допомогою даної технології. Раніше інші автовиробники, такі як Toyota, Hyunday і Nikola, повідомляли лише про проведення експериментів в даній області.

Технологія електрифікації з використанням паливних елементів, що працюють на водні, виглядає наступним чином. Водень з паливного бака надходить в центральний паливний елемент (батарею), де змішується з киснем, що забирається з повітря. В результаті реакції виробляється електроенергія, яка змушує працювати двигун. У навколишнє середовище викидається тільки вода.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: