У Норвегії побудують завод з виробництва «зеленого» водню для виплавки сталі

У промисловому місті Му-і-Рана, що у Північній Норвегії, побудують завод з виробництва "зеленого" водню, який замінить викопне паливо у процесі виробництва сталі.

Проект реалізують норвезький виробник водню Nel і комунальне підприємство Statkraft - найбільший виробник електроенергії в країні, в основному на гідроелектростанціях, передає metallurgprom.org

Лист про наміри, підписаний двома фірмами, передбачає будівництво заводу з виробництва лужного електролізера потужністю 40-50 МВт, який буде використовувати відновлювану електроенергію, що постачається Statkraft, для виробництва водню.

Вироблений "зелений " водень буде використовуватися місцевим сталеливарним заводом Celsa у якості альтернативи викопному паливу, що знизить викиди СО2.

Використання "зеленого" водню Celsa може скоротити щорічні викиди CO2 від виробництва арматурної сталі на 60% на 100 000 тонн на рік.

Проект планують запустити до 2023 року.

«Проект залежить від зовнішнього фінансування, і ми подали заявку на фінансову підтримку від Європейського Союзу, - зазначив генеральний директор Nel Джон Андре Локке. - Виробничі потужності електролізера можуть бути збільшені до 2030 року, щоб включити інші промислові процеси».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка