У Норвегії планують збудувати завод з виробництва «зеленого» авіаційного палива

Новий європейський промисловий консорціум зі штаб-квартирою в Осло оголосив про індустріалізацію технології Power-to-Liquid (PtL) для європейського ринку. Новий сучасний проект дозволить перетворити відновлювані енергетичні ресурси Норвегії на чисте паливо, повідомляє Еlectric vehicles research.

Нині європейський транспортний сектор все ще сильно залежить від викопних видів палива. Новий норвезький проект Norsk e-Fuel обіцяє докорінну зміну в сфері транспорту, що не шкодить клімату. Технологія передбачає використання одноетапного процесу коелектролізу, що перетворює відновлювану електроенергію, воду та СО2 на паливо. Сертифіковані кінцеві продукти можна використовувати безпосередньо в існуючих інфраструктурах.

«Потенціал цього проекту приголомшливий. Проект робить можливим постачання відновлюваного палива у великому масштабі. Це важливо, якщо ми хочемо зробити світовий транспорт справді стійким. Ми раді сприяти технології, щоб допомогти створити відновлювану сировину разом з нашими партнерами», – зазначає співзасновник та співголова компанії Climeworks Крістоф Гебальд.

Перший завод з виробничою потужністю 10 мільйонів літрів палива щорічно введуть в експлуатацію в 2023 році. Цей завод буде розширений в 10 разів, щоб отримати 100 мільйонів літрів відновлюваного палива до 2026 року.

Один завод забезпечить відновлювальним паливом п’ять авіаційних маршрутів у Норвегії. Це дозволить скоротити поточні викиди від польотів між цими містами приблизно на 50%. Крім створення великої кількості робочих місць як на місцевому, так і на національному рівні, ініціатива Norsk e-Fuel стане каталізатором створення нового сектору бізнесу в галузі чистої енергії в Норвегії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: