У Норвегії електричне судно збирає рідкі відходи та сміття

У Норвегії перше у світі електричне судно зі збереження навколишнього середовища збирає рідкі відходи та сміття у затоці Осло-фіорд.

Беземісійний Pelikan II був побудований компанією Grovfjord Mekaniske Verksted, передає norwaytoday.info

Човен був спеціально розроблений для ефективного збору рідких відходів і сміття у внутрішньому Осло-фіорді. Судно має довжину 12 м й ширину 7,5 м. У передній частині Pelikan II має гідравлічний кошик для збору сміття місткістю 350 кг.

Рушіями є два електричних пропульсивних двигуна з чотирма гребними гвинтами для всілякого маневрування при очистці акваторії. Човен може перебувати у повному робочому режимі протягом восьми-дванадцяти годин завдяки акумуляторам потужністю 554 кВт. Для підзарядки достатньо дві години.

Човен обійшовся у 23 мільйони норвезьких крон.

Pelikan II працює у затоці з літа. Нова беземісійна модель замінила Pelikan, який за 30 років зібрав у Осло-фіорді 1,5 тис тонн сміття.

Затока Осло-Фіорд простирається на 102 кілометри від данських проток на півдні до столиці країни, Осло, на півночі і ділиться вузькою протокою Дребак (Drøbaksundet) на внутрішню і зовнішню. На її узбережжі живуть 1,7 мільйона осіб.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка