У Німеччині закрили останню вугільну шахту

21 грудня 2018 року у Німеччині офіційно завершився видобуток кам'яного вугілля. Закриття останньої шахти в Рурському регіоні означає кінець 200-річному видобутку викопного палива, що зробило можливим індустріалізацію Німеччини. Закриття останніх кам'яних вугільних шахт відбувалося з суто економічних причин і почалося в 2007 році. Зараз так звана «вугільна комісія» завершує розробку планів поетапного знищення вугільної енергетики Німеччини, що є важливим кроком до вуглецево-нейтральної економіки, пише Clean Energy Wire.

Кам'яне вугілля забезпечило індустріалізацію західноєвропейської Німеччини та її економічні успіхи після Другої світової війни. Протягом 200 років воно було частиною робочої культури у Північній Рейнській Вестфалії. Але вугілля Рурського регіону розташоване глибоко та в геологічно складних районах, що зробило «чорне золото» менш економічно ефективним. У 2017 році з 600 тисяч працівників шахти 1950-х років залишилося лише 4500.


У 2007 році було досягнуто домовленостей щодо поетапного знищення видобутку вугілля до 2018 року. Однак закінчення видобутку у Німеччині не припиняє використання вугілля як палива для електростанцій. Німеччина, як і раніше, має електростанції сукупною потужністю 21 ГВт, що працюють на вугіллі. Генерація електроенергії з вугілля становила 13% від загального виробництва електроенергії в Німеччині в 2018 році. Німеччина також активно видобуває буре вугілля у трьох залишкових кар'єрах у Північній Рейнській Вестфалії, Бранденбургу, Саксонії-Ангалі та Саксонії. Спеціальна комісія працює над поетапною відмовою від всього вугілля для досягнення кліматичної нейтральності. Також вона працює над планом поетапної відмови від генерації електроенергії з вугілля. Це пов'язано зі стратегією енергетичного переходу уряду, спрямованою на те, щоб до середини століття країна в значній мірі була вуглецево-нейтральною, а постачання електроенергії відбувалося з відновлюваних джерел.

Результати роботи «вугільної комісії» очікуються у лютому 2019 року. Вони стануть частиною першого федерального закону про захист клімату, який також буде орієнтований на 2019 рік. Головними проблемам є політична та економічна, адже колишнім регіонам видобутку вугілля потрібно чимало коштів, щоб пом'якшити соціальні наслідки зникнення найбільших роботодавців та забезпечити майбутнє процвітання через нові підприємства та інфраструктурні проекти. Вже зараз нові багато нових компаній заповнили прогалини, що залишилися в гірничодобувних та енергоємних галузях промисловості, але рівень безробіття в Дуйсбурзі, Ессені, Гельзенкірхені або Дортмунді все ще приблизно вдвічі перевищує середні показники Німеччини в 2018 році на 5,2%, а населення цілих районів цілком залежить від державних пільг.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка