У Німеччині з'являться ліфти на сонячній енергії

Сьогодні від інтегрованих сонячних панелей вже працюють жалюзі та ролети. Зараз здійснюється перехід до наступного виміру: у містечку під Гамбургом встановлюють ліфти на сонячній енергії.

Швейцарський виробник Schindler обладнує чотириповерховий житловий комплекс у німецькому Нордерштедті сімома ліфтами на сонячних батареях. Це перші ліфти у світі, які у повсякденному режимі працюватимуть тільки на сонячній енергії. Досі здійснювалася лише експериментальна експлуатація у Барселоні.

Електроенергію ліфти отримуватимуть від модулів, розміщених на даху новобудови з декількома входами. Фотоелемети у панелях  перетворюватимуть сонячне світло на електричну енергію, надлишок заряджатиме батарею у підвалі. Вона накопичує 7 кВт-час; цього має вистачити до 400 переміщень ліфтом, навіть вночі та при відключенні електрики.

Скільки зеленої електроенергії з даху має безпосередньо споживатися і які обсяги поступатимуть до акумулятору, інженери  Schindler оптимізують за допомогою спеціально розробленої програми. Крім того, вона направляє до батарей енергію, яка виникає при гальмуванні ліфтів. Американський виробник ліфтів Otis нещодавно запропонував ліфти, які можуть використовувати автономно вироблену електроенергію. Проте його продукт не містить батареї і тому не функціонує незалежно від громадської електромережі.

3.jpg

Вдосконалена система менеджменту електроенергії є результатом співпраці між Schindler і двома піонерами у сфері польотів Бертраном Пикаром і Андре Боршбергом. Швейцарці використовують програму у своєму літаку на сонячних батареях Solar Impulse 2, на якому вони здійсюють кругосвітню подорож.

Керівництво будівельного товариства Adlerhorst у Норштедті застосовує екологічну технологію при будівництві 108 квартир у районі Карштедт лише з прагматичних міркувань. У подальшому експлуатація ліфтів з використанням автономно виробленої сонячної енергії коштуватиме дешевше, ніж її придбання у постачальника.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: