У Німеччині створюють плавучий будинок з автономними системами водо- і енергопостачання

Співробітники Товариства імені Фраунгофера (Німеччина) працюють над створенням екологічного та повністю автономного плавучого будинку, що здатен самостійно отримувати прісну воду, електрику та тепло, повідомляє Gizmag.com

Очікується, що такі будинки дозволять вирішити житлову проблему деяких європейських країн. Плавучі будинки вже й зараз можна знайти на каналах Лондона чи, приміром, Амстердама. Однак, як правило, місцева влада не поспішає створювати для таких помешкань окрему комунальну інфраструктуру та підключати їх до загальної енергомережі. Німецькі дослідники впевнені, що повна автономність таких будинків вирішить цю проблему. 


Наразі проектна команда, що включає також представників з більш ніж трьох німецьких університетів, займається будівництвом на 100% автономного будинку на озері Geierswalde в однойменному місті. 

Ідея проекту полягає у поєднанні сучасної архітектури та інженерії з інноваційними технологіями в галузі енергоефективності. 

Двоповерховий будинок розташований на понтоні розміром 13Х13 метрів. Площа першого поверху становитиме 75 кв. м, другого – 34 кв. м. Більше того, на першому поверсі також буде знаходитись тераса загальною площею 15 кв. м. 

Питання енергетичного забезпечення такого будинку будуть вирішувати вбудовані сонячні панелі, що заряджатимуть літій-іонні акумулятори. Зберегти тепло допоможуть також цегляні димоходи та спеціальне утеплення сходів і стін.

 
Для опалення будинку встановлять незвичний камін, що використовуватиме насичений розчин солі для накопичення та утримування тепла від полум’я. 

Як пояснюють у Товаристві, у такому каміні над вогнем буде знаходить спеціальна ємність з концентратом солі. Нагріваючись, розчин здатен дуже довго зберігати тепло. Термічний камін встановлять у понтоні. У літню пору мінерали солі будуть всихати, що не заважатиме проходженню прохолодного повітря. 

На додаток, плавучий будинок включатиме в себе адіабатичну систему охолодження, яка не вимагатиме електрики. Простіше кажучи, волога сторона будівлі буде виводити надлишки тепла помешкання. 

Будівництво високотехнологічного плавучого будинку планують завершити в 2017 році. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: