У Німеччині створили лабораторію для виробництва каучуку з кульбаб

У землі Мекленбург-Передня Померанія(Німеччина) відкрили науково-дослідну лабораторію Taraxagum Lab Anklam з виробництва каучуку з кульбаб.

Ініціатором будівництва комплексу, який запрацював 6 грудня, став німецький виробник шин Continental, передає motofocus.eu.

На даний момент в лабораторії працює 20 фахівців у галузі сільського господарства і хімії, а також інженери, які розроблятимуть і випробовуватимуть обладнання для переробки каучуку. Якщо результати досліджень будуть позитивними, Continental планує запустити серійне виробництво каучуку з кульбаб. Протягом 10 наступних років каучук отриманий з кореневищ цієї багаторічної рослини родини айстрових може стати альтернативою сировині, яку сьогодні отримують з молочного соку гевеї для виробництва шин.

Лабораторія Continental має на меті вивести нові види кульбаб з великими коренями. У лабораторії коріння перемелюють, а каучук вимивається без використання токсичних розчинників. Вторсировину можна використовувати для отримання біогазу або переробляти в біоетанол. На даний момент для збору коренів використовуються сільськогосподарські комбайни, призначені для збирання моркви. Надалі буде розроблена спеціальна техніка.  

Фахівці відзначають, що у майбутньому культивування кульбаб може створити нові можливості заробітку для місцевих фермерських господарств.

Проект підтримало міністерство економіки землі Меклебург-Передня Померанія, яке виділило компанії 11,6 млн євро. Всього ж на відкриття лабораторії було витрачено 35 мільйонів євро.

Ідея створення лабораторії з’явилася у Continental ще в 2016 році - компанія шукала способи замінити каучук з тропічних рослин сировиною з кульбаб, які можна культивувати у менш жарких регіонах. У 2017 році була створена кульбабкова плантація площею близько 30 га.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: