У Німеччині село обігрівається від котельні, яка працює на сонячній енергії

В Україні опалення приватних будинків - це проблема власників будинків – практично немає сіл, де використовують централізовані системи опалення, тим більше такі, які мають обладнання на основі відновлювальних джерел енергії. Інші приклади можна побачити в Європі, зокрема – в Німеччині.

Цим прикладом може бути співпраця компанії Ritter XL Solar і мешканців села Бусінген, яке знаходиться на півдні Німеччини.  Інноваційний проект, реалізований тут використовує сонячну теплову енергію для системи централізованого опалення, повідомляє caxapa.ua.

В літній період вся гаряча вода виробляється тільки за допомогою сонячних колекторів. Працюють вони на систему опалення в міжсезоння, допомагаючи котлам, які використовують дров’яну тріску.  Цікавинкою є те, що саме село знаходиться на території Швейцарії, але належить Німеччині – воно не має державної підтримки для відновлювальної енергії.

В сільській котельні використовуються два котли з загальною потужністю 1400 кВт (один має 900, а другий 450 кВт). Тепла від котельні вистачає для 1300 мешканців села, а також для місцевих ресторанів та готелів. Щоб не забруднювати атмосферу, котли мають електронні фільтри.

2.jpg

Вакуумні сонячні колектори займають площу 1100 м2: частина з них, 100 м2, встановлені на південному фасаді, а решта колекторів розміщені на двох полях поряд з котельнею. Загальна потужність геліополя складає 500 кВт і це дає можливість забезпечити 107 будинків гарячою водою в період з березня по жовтень. Протягом року геліотермічна установка видає 600 тисяч кВт, що економить 800 м3 тріски. 

3.jpg

Теплотраса має довжину 6 км і до неї підключено понад 100 споживачів теплової енергії з відновлюваних джерел енергії. Кожен будинок обладнаний квартирним теплопунктом і лічильником теплової енергії.  

4.jpg

На створення центральної котельні з твердопаливними котлами та сонячними колекторами, для тепломережі та встановлення теплопунктів затрачено 3,5 мільйони євро. Паливо постачають місцеві підприємства, що дає надходження додаткових коштів в регіональний ринок.

Село Бусінген стало прикладом того, як в масштабах цілого селища без державної підтримки можна впровадити системи для використання відновлюваних джерел енергії. Щорічне запобігання викидів в атмосферу має значення 1200 тонн СО2 – це дуже важливий показник для сталого розвитку території. 

Нагадаємо, в Україні подібну технологію застосовує "Маріупольтепломережа" (77 сонячних колекторів).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка