У Німеччині почали переробляти вихлопні гази у пекарський порошок

Що на перший погляд здається неймовірним, насправді відбувається у німецькому Дуйсбурзі: з вихлопних газів від виробництва коксу отримують пекарський порошок.

Для виробництва рідкого чавуна доменним печам потрібна велика кількість коксового вугілля у якості палива. Тільки для плавильних печей Дуйсбурга коксовий завод Швельгерн щорічно виробляє 2,6 мільйонів тонн. Кокс отримують шляхом спікання при високих температурах. Гарячі гази, які під час цього виникають, містять ряд хімічних речовин. Щоб використати цю сировину, промисловий концерн ThyssenKrupp Industrial Solutions спільно з коксовим заводом Швельгерн та Берлінським технічним університетом увів у експлуатацію експериментальну установку в Дуйсбурзі.

Установка виробляє з вихлопних газів карбонат амонію. Функціонує це наступним чином. Спочатку за допомогою складного технологічного процесу з коксової печі вимиваються солі амонію. Потім при додаванні діоксиду вуглецю виникає бікарбонат амонію. Як відомо, цю сіль вже протягом століть застосовують для випічки у якості розпушувача.


Перші результати практичних тестів німецькі інженери вважають багатообіцяючими. Як повідомляє Себастьян Рітхоф з Берлінського технічного університету, можна використовувати 95% амонія, який містить газ коксової печі. З 15 м3 коксового газу і 2 м3 діоксида вуглецю установка дозволяє отримати 15 кг твердої речовини на годину. 

З карбонатів амонію теоретично можна виробляти також інші хімічні вироби, наприклад, азотні добрива або речовини-вспінювачі для полімерів та пористої кераміки. У планах команди отримання продуктів з коксового газу для інших галузей промисловості, а також скорочення емісій СО2 при виробництві. У разі успішності експерименту технологія у майбутньому може застосовуватися навіть у всьому світі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка