У Німеччині планують повністю заборонити одноразові пластикові пакети

У Німеччині планують повністю заборонити використання одноразових пластикових пакетів з 2020 року.

Відповідний законопроект розробило Міністерство навколишнього середовища Німеччини, передає mknews.de. 

"Використання пластикових пакетів у Німеччині скорочується, однак недостатньо швидко, - заявила міністр навколишнього середовища Свен Шульце 7 вересня. - Вважаю, що у нас є підтримка народу Німеччини, і у 2020 році законопроект стане законом – прийшов час остаточно заборонити пластиковий пакет".

Якщо законопроект стане законом, підприємствам буде надано шестимісячний "перехідний період", під час якого необхідно буде розподілити і використати поліетиленові пакети. «Магазини-порушники можуть бути оштрафовані на 100 000 євро, - заявила міністр. - Заборона також включатиме перероблені та екологічно чисті пластикові пакети».

Заплановану заборону вже розкритикувала торгова асоціація HDE, керуючий директор якої Стефан Гент назвав ініціативу "явним порушенням довіри" з боку уряду.

Екологічні групи, навпаки, стверджують, що нововведення недостатньо сміливе, і вимагають державних зборів за абсолютно всі одноразові пакети. Вони вважають, що під заборону повинні потрапляти не тільки пластикові, але й паперові пакети, які швидше розкладаються, але при цьому витрачаються величезні ресурси та енергія на їх виробництво.

Важливо й те, що законодавчий проект не поширюється на тонкі відривні поліетиленові пакети, які зазвичай можна знайти в супермаркетах, які торгують фруктами і овочами. Побоювання зелених активістів полягає в тому, що виробники будуть розфасовувати фрукти і зелень в пластикову упаковку, що в кінцевому підсумку може призвести до марнотратства продуктів харчування.

В Німеччині угода, досягнута з підприємствами у 2016 році, дозволила знизити споживання пластикових пакетів. У багатьох магазинах споживачі тепер повинні платити за них гроші. За даними Міністерства охорони навколишнього середовища, з 2015 року споживання пластикових пакетів скоротилося на 64%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: