У Німеччині будують першу шахтову ГЕС

У баварському Лойзасі у Німеччині будують нову гідроелектростанцію, яка анітрохи не зіпсує ландшафт. Мова йде про шахтову гідроелектростанцію - так назвали свій винахід інженери з Мюнхенського технічного університету.

Особливість гідроелектростанції полягає у тому, що вона повністю зникає під поверхнею води. Проте зовсім невидимою її назвати не можна. Стік води здійснюється на 2,5 м нижче, ніж вхід. Між ними знаходиться водоспад. Пілотна установка має потужність 420 кВт, що відповідає приблизно чверті потужності звичайної вітрової турбіни. 

Інноваційну електростанцію розробила команда під керівництвом професора Петера Рутшмана (Peter Rutschmann) і Альберта Зеппа (Albert Sepp) Інституту водного будівництва і водного господарства Мюнхенського технічного університету (TUM). 

Конструкція представляє собою ящик з бетону, який вкопаний у русло ріки. У нього струмує вода і падає вниз. У найглибшому місці розташована турбіна, яка безпосередньо з'єднана з генератором.  Після того як вода потрапить на турбіну, вона далі продовжує свій шлях трохи нижче у руслі. 

6.jpg

Коли будівництво електростанції буде завершено, про виробництво електроенергії буде нагадувати лише водоспад і трансформаторна будка на березі. 

Гідроелектростанція має виробляти 2,4 мільйонів кВт-год електроенергії, яких вистачить, щоб забезпечити 600 середньостатистичних домогосподарств. На відміну від вітрової або сонячної установки шахтова гідроелектростанція виробляє електроенергію цілодобово, проте не завжди однаковий обсяг із-за різного гідрологічного режиму ріки. При збільшенні води електростанція збільшує пропускну спроможність, щоб перешкодити зворотній натиск і затоплення. 

7.jpg

Будівництво ГЕС обійдеться близько 1,5 мільйони євро. Вчені вважають, що наступні електростанції коштуватимуть вже значно дешевше.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка