У Німеччині багатоповерхівки покриють до 50% власних електропотреб завдяки встановленим на дахах сонячним станціям

У Німеччині багатоповерхові будинки покриють до 50% власних електропотреб завдяки встановленим на дахах сонячним станціям.

Впровадження нової моделі електропостачання квартир Mieterstrom передбачає законопроект про державну підтримку продажу «сонячної» електроенергії безпосередньо мешканцям будинку, який уряд Німеччини схвалив наприкінці квітня, передає ЭлектроВести

Розробники нової моделі, яка передбачає пряме споживання "сонячної" електроенергії - без продажу у загальну мережу, особливу увагу приділили жильцям, які знімають квартири, та орендарям комерційної нерухомості.

Так, якщо раніше електрикою, згенерованою даховою СЕС, міг розпоряджатися тільки власник будинку або сонячної електростанції (електропостачальна компанія, наприклад) - продавати її у мережу за "зеленим" тарифом або використовувати для потреб будівлі на свій розсуд, то тепер доступ до користування цією електроенергією отримали і орендарі, які не є власниками житла.

Тобто оператор сонячної станції, який веде облік генерації сонячної енергії, у першу чергу продаватиме її за зниженою ціною мешканцям будинку, на даху якого встановлена СЕС.

Таким чином, держава буде компенсувати частину "недоотриманого прибутку", яку власник сонячної станції міг би отримати завдяки зеленому тарифу.

Програма Mieterstrom поширюється на багатоквартирні будинки та комерційні будівлі, на яких встановлені сонячні установки потужністю до 100 кВт. Максимальна кількість СЕС, яка може брати участь у моделі Mieterstrom - обмежується 500 МВт в рік. Якщо виділена пропускна здатність буде перевищена, то її розмір буде віднятий із квоти, призначеної на наступний рік.

За підрахунками Німецької асоціації сонячної промисловості (BSW-Solar), у новій моделі "сонячного" енергопостачання зможе взяти участь близько 3 млн квартир.

За попередніми оцінками, одна квартира-учасник програми зможе покривати в середньому від 25 до 50% потреб в електроенергії за рахунок сонячної енергії, згенерованої на даху свого будинку, за зниженим тарифом. Очікується, що нова модель дозволить споживати 3-4 ТВт-год електроенергії згенерованої на дахах багатоквартирних будинків і комерційних будівель, напряму.

На додачу, споживання електроенергії у безпосередній близькості від джерела генерації позбавить споживачів, які живуть у будинку з сонячними панелями, від сплати надбавок та інших податків за продаж електроенергії у загальну електромережу.

В Німеччині є цілий ряд зборів на підтримку розвитку "зелених" джерел енергії (EEG surcharge, EEG levy, EEG Umlage – близько 6 євроцентів за 1 кВт-год), які є одним з головних джерел фінансування "зеленого" тарифу і які сплачують усі споживачі електроенергії. Модель прямого споживання Mieterstrom дозволить частково позбутися цих зборів.

Передбачається, що законопроект про державну підтримку продажу «сонячної» електроенергії безпосередньо мешканцям будинку набуде чинності вже до кінця 2017 року.

У травні у місті Вайнгартен (земля Бадедн-Вюртемберг) запустили пілотний проект нової моделі електропостачання квартир. Передбачається, що сонячна станція на багатоквартирному будинку буде генерувати 17,300 кВт-год електроенергії у рік, з яких на власні потреби будинку буде виділятися 15,300 кВт-год (решта продаватиметься у мережу за "зеленим" тарифом). Це відповідає у середньому 50% від загальної потреби квартиронаймачів в електроенергії. Компанія TWS вклала у пілотний проект 35 тис. євро.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка