У Німеччині випробували повітряні змії-вітрогенератори, які виробляють вдвічі дешевшу «зелену» електроенергії

Група німецьких інженерів випробувала електричний літак-вітрогенератор, збудований за принципом повітряного змія.  

Стартап KiteKraft наблизив розробку Мюнхенського технічного університету ще на крок до масового виробництва в один з останніх серпневих днів, передає creativity.ua

Повітряний змій виписує у небі вісімки, підхоплений вітром, а вісім невеличких пропелерів при цьому обертаються та генерують енергію, яка передається по кабелю на землю. «Повітряні змії-вітрогенератори працюють так само як стаціонарні турбіни, - пояснює Флоріан Бауер, співдиректор KiteKraft. -  Вісім пропелерів проходять той же шлях, що й велетенські лопаті традиційних вітряків, але на відміну від них не вимагають масивної інфраструктури».


Повітряні змії-вітрогенератори, які мають потужність від 20 до 100 кВт, покликані стати альтернативою будівництва традиційних вітрових турбін з височенною вежею та велетенськими лопатями.   

«Найважливішим фактором є те, що нам потрібно вдесятеро менше матеріалів, а отже ми можемо суттєво зменшити витрати, – каже Флоріан Бауер. - Така вітрова енергія коштуватиме десь вдвічі дешевше, а виробництво самих турбін залишатиме по собі набагато менший вуглецевий слід».

Стартап планує спершу працювати з мікромережами, для яких енергія вітру досі була недоступною. Наприклад маленькі віддалені острови, куди складно транспортувати традиційні турбіни, місця, де така вежа просто фізично не поміститься, або місця, де люди несхвально сприймають вітрові вежі. Ще одна перевага повітряних зміїв: здалеку вони ледь помітні у повітрі. 

Ця технологія також краще підходить для місць, схильних до ураганів, так як при сильному вітрі повітряний змій можна опустити на землю, не ризикуючи їх пошкодити.

Технологія KiteKraft навіть у морі потребуватиме лише наземної станції для повітряного змія, як плавучий буй. «Встановлені на морських платформах вітрові турбіни сягають 220 метрів у діаметрі, - пояснюють інженери. – А для нашої розробки не потрібен фундамент, до того ж вона комерційно життєздатна незалежно від масштабів».

Після доопрацювання нинішнього прототипу компанія планує почати пілотні випробування на мікромережах. «Ці дані дозволять у майбутньому масштабувати повітряного змія, - каже Флоріан Бауер. – Нам лише потрібно зрозуміти, як зробити його економічно ефективним, яке програмне забезпечення забезпечить безперебійну роботу».

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка