У Німеччині створили екоцентр для переробки електромобілів

У місті Ханау, що розташоване у федеральній землі Гессен(Німеччина), побудували екологічно стійкий центр демонтажу і переробки електромобілів.

Проект реалізував Німецький дослідницький інститут Фраунхофера з переробки матеріалів і ресурсних стратегій (Fraunhofer IWKS) за підтримки регіонального Міністерства науки і мистецтв, передає renen

У центрі основна увага приділяється, з одного боку, процесам демонтажу, а з іншого-механічним і гідромеханічним методам обробки, а також виборчому подрібненню, яке дозволяє переробляти всі компоненти продукту. Повторне використання компонентів є найвищим пріоритетом. Якщо це технічно неможливо, використовується функціональна переробка, тобто відновлення функціональних матеріалів або витяг сировини для синтезу нових матеріалів. Мета полягає у тому, щоб виробляти високоякісні вторинні матеріали за мінімально можливу кількість технологічних етапів.

У ZDR-EMIL будуть встановлені модульні, гнучкі демонстратори, які забезпечують індивідуальні процеси переробки. Процеси роботизовані і автоматизовані, тому вони економічно життєздатні в Німеччині, враховуючи високу вартість робочої сили у країні.


"У ZDR-EMIL розробляються автоматизовані та гнучкі процеси розбирання та утилізації для всіх компонентів електромобілів, — пояснює доктор Йорг Циммерманн, керівник нового проекту. – Прагнемо витягувати всі матеріали, включаючи як цінні важливі метали, так і конструктивні матеріали, такі як пластик, алюміній і сталь, які містяться у набагато більших кількостях - це дозволяє уникнути полігонного поховання і розтрати ресурсів».

Центр, що фінансується Міністерством науки і мистецтва землі Гессен, покликаний стати основним помічником для промисловості у питаннях утилізації та ефективного використання ресурсів на території федеральної землі та за її межами.

"Природні ресурси на нашій планеті обмежені, тому одним з наших головних завдань є стале поводження з матеріалами та ресурсами, - зазначає Анжела Дорн, міністр науки і мистецтв Гессена. - Це особливо актуально для електричної мобільності: нам терміново необхідно значно збільшити термін служби батарей та поліпшити утилізацію акумуляторів - і центр розбирання та утилізації в Ханау прискорить дослідження у цих сферах».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: