У Німеччині створили будівельні теплоізоляційні плити з гранульованого попкорну

Команда вчених з німецького Геттінгенського університету заявила, що навчилася створювати будівельні теплоізоляційні плити з гранульованого попкорну. Вони виявились більш стійкими та екологічно чистими у порівнянні з аналогами на нафтовій основі, що не піддаються біологічному розкладанню, пише Рубрика.

За словами вчених, близько 90% матеріалів, які нині використовуються для утеплення будівель, виготовляються з пластмас або мінеральних волокон, які не піддаються біологічному розкладанню.

Натомість гранульований попкорн схожий на полістирол (синтетичний термопластичний полімер, який використовується для виготовлення різних пластикових виробів) і такий же легкий. Водночас попкорн не має недоліків синтетичного матеріалу.

«Цей новий процес дозволяє рентабельно виробляти теплоізоляційні плити в промислових масштабах. Це гарантує, що природні ізоляційні матеріали більше не будуть лише нішевими продуктами», — пояснює керівник дослідницької групи професор Аліреза Харазіпур.

Попкорн виявився рослинною, екологічно безпечною та стійкою альтернативою продуктам з нафти і може стати природною сировиною для утеплення, адже має всі необхідні характеристики.

Також нова продукція з попкорну володіє водовідштовхувальними властивостями, що, на думку вчених, відкриває ще більше можливостей для практичного застосування та продовжує термін їх експлуатації.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка