У Німеччині побудують завод з 3D-друку акумуляторів

У Німеччині побудують завод з 3D-друку акумуляторних елементів.

Проект реалізує швейцарська компанія Blackstone Resources AG у співпраці з Європейським дослідницьким співтовариством, передає renen

Технологія 3D-друку акумуляторних елементів дозволить забезпечити більш ніж удвічі більшу щільність енергії і знизити вдвічі поточні виробничі витрати, пов'язані з виробництвом нинішніх літій-іонних батарей. Автоматизованість та гнучкість 3D-друку можуть заощадити до 70% звичайних капітальних витрат у порівнянні з існуючим виробничим обладнанням та значно збільшити ефективність виробництва.

«У діючих заводів з виробництва акумуляторів є недолік — їх лінії можуть виробляти акумуляторні елементи тільки однієї форми, системи збірки вузькоспеціалізовані і дорогі, а процес виготовлення електродів енергоємний, в ньому використовуються небезпечні розчинники, - зазначають у Blackstone. – Більш гнучка і економічна технологія виробництва, заснована на друку батарей, дозволяє створювати широкий спектр форматів осередків з використанням різних катодних і анодних хімікатів».

У липні були виготовлені і успішно протестовані акумуляторні елементи з товстими надрукованими електродами (C/LFP). Це дозволяє збільшити щільність енергії для всіх звичайних катодних хімікатів приблизно на 20%. «У виробництві електродів створених з екологічно чистих сполучних систем на водній основі не використовуються забруднюючі речовини, - зазначають у компанії. - Більше не потрібно календарного планування у виробництві електродів, оскільки необхідна пористість регулюється під час друку».

Для впровадження технології у масове виробництво у Німеччині створено підприємство Blackstone Technology GmbH.

"Короткострокова мета — налагодити серійне виробництво і, таким чином, довести придатність технології для масового виробництва, - каже генеральний директор Blackstone Technology GmbH Хольгер Грицка. - Планування першого заводу, яке вже розпочалося, та тестування друку твердотільних акумуляторних елементів буде проводитися паралельно».

У середньостроковій перспективі Blackstone Technology буде друкувати цілі акумуляторні елементи, включаючи корпуси, на надзвичайно високій швидкості.

«Наша технологія друку являє собою «наріжний камінь» майбутнього виробництва всіх твердотільних батарей, - прогнозують у Blackstone. - Ми бачимо величезний потенціал для друку повних акумуляторних модулів і акумуляторних систем, що ще більше знизить виробничі витрати».

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: