У Німеччині газові сховища перетворять у проточні акумулятори

У Німеччині мають намір переобладнати соляні печери для зберігання газу у проточні акумулятори.

Таку можливість досліджує RWE Gas Storage West GmbH, дочірня компанія німецького енергетичного концерну RWE, що займається зберіганням газу, спільно з CMBlu Energy AG, передає renen

Проточні акумулятори (flow batteries) являють собою дві ємності, в яких зберігаються електроліти, і мембранно-електродний блок (меб) — у нього розчини подаються насосами і там вступають у електрохімічні реакції, що забезпечують зарядку і розрядку акумулятора.

RWE планує заповнювати електролітами підземні порожнини. У таких "природних акумуляторах" можна зберігати багато гігават-годин електроенергії. Найбільший акумулятор -батарея в Європі (на основі літій-іонної технології)розташований в землі Шлезвіг-Гольштейн і має ємність близько 50 мегават-годин.


"Щоб мати можливість використовувати зелену електроенергію по максимуму, потрібно стаціонарний великомасштабний накопичувач електроенергії, - говорить Андреас Фрохвайн, технічний директор RWE gas Storage West. - У майбутньому наші соляні печери можна буде використовувати в якості батарей, які накопичують величезну кількість електроенергії, а завдяки існуючій технічній інфраструктурі їх також можна швидко підключити до електромережі».

В основі органічних проточних акумуляторів вуглець, який доступний у всьому світі практично в необмежених кількостях, продовжує Пітер Гейгле, генеральний директор CMBlu Energy AG. "Компоненти легко переробляються, а вода — найбільший компонент за обсягом, - пояснює він. - Таким чином, акумулятор негорючий і, відповідно, безпечний у використанні, крім того, на відміну від більшості інших акумуляторів, в органічних накопичувачах не використовується метал».

На етапі техніко-економічного обґрунтування учасники проекту вже визначили теоретично відповідні електроліти. На другому етапі до початку 2021 року будуть проведені лабораторні дослідження на предмет можливості їх використання у соляних печерах.

Після відбору відповідного електроліту навесні 2021 року планують розпочати будівництво та експлуатацію випробувального стенду. Об'єкт матиме електричну потужність 100 кіловат і ємність до 1000 кіловат-годин. Цей третій етап проекту повинен бути завершений до весни 2024 року.

У 2017 році інший німецький енергетичний концерн, EWE, оголосив про початок аналогічного проекту. Він поки ще не завершений.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: