У Німеччині будують узбережжя чистого водню за 1,3 млрд євро

На півночі Німеччини на узбережжі запустять комплексне виробництво чистого водню за 1,3 млрд євро.

Проект Clean Hydrogen Coastline(узбережжя чистого водню) реалізують компанії ArcelorMittal Bremen, EWE, FAUN, Gasunie, swb і TenneT, передає swb.de.

До 2026 року партнери хочуть інтегрувати у енергосистему до 400 МВт електролізних потужностей з відповідним зберіганням водню.

Електролізер встановлять на майданчику електростанції swb, яка розташована у Бремені і працює на доменному газі, що поставляється ArcelorMittal. Електролізер буде живитися від вітрових електростанцій.

«Північна Німеччина – вітроенергетичний регіон, який має найкращі передумови для інтеграції водню у якості невід'ємної частини енергетичної системи і створення основи для європейської водневої економіки», - зазначив генеральний директор EWE Стефан Долер.

Водень передбачається, зокрема, використовувати на сталеливарному заводі ArcelorMittal у Бремені. «Ми почали процес трансформації з підготовки зміни технології, щоб використовувати «зелений» водень у виробництві", - пояснив Райнер Блашек, генеральний директор Arcelor Mittal Bremen.

За словами партнерів, основою стійкої водневої економіки є надійний ринок збуту «зеленого» водню. Транспортний сектор має важливе значення для ринкових перспектив водню і, отже, швидкого поширення водневих технологій. «У нас вже є великий досвід у оснащенні сміттєвозів системами паливних елементів, - зазначив Патрік Херманспанн, генеральний директор FAUN Group, що бере участь у проекті. - Тому використання водню для інших комерційних автомобілів є нашою заявленою метою, щоб зробити вантажні перевезення кліматично нейтральними".

Щоб мати можливість інтегрувати водень у якості енергоносія в енергосистему, необхідно розумно використовувати існуючу електроенергетичну і газову інфраструктуру, відзначають партнери, серед яких газотранспортна компанія Gasunie.

Для зберігання водню буде пристосована частина ПСГ Хунторф( Huntorf), яка сьогодні використовується для зберігання природного газу.

Учасники проекту подали заявку для визнання проекту таким, що має загальноєвропейське значення (Important Project of Common European Interest, IPCEI). Це дозволить отримати пільгове фінансування.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка