У Нідерландах закрили одну з останніх вугільних електростанцій

У Нідерландах закрили одну з п’яти останніх вугільних електростанцій.

Амстердамську Hemweg офіційно зупинили 23 грудня, передає nos.nl.

У столиці вугільна електростанція виробляла електроенергію протягом 25 років. В останній раз вугілля у величезну піч станції завантажили 21 грудня.

У 2018 році завод Hemweg випустив 3,6 мегатонни CO2: майже 2% від загального обсягу викидів у Нідерландах.

Спочатку планували тримати станцію у робочому стані до кінця 2024 року, але навесні 2019 року міністр з економічних питань і кліматичної політики Ерік Вібес оголосив про закриття станції, щоб виконати рішення суду у справі, яку організація з клімату Urgenda подала проти держави.

Згідно з постановою по справі Urgenda, до кінця 2020 року Нідерланди повинні виділяти щонайменше на чверть менше парникових газів, ніж у 1990 році.

Власник станції шведська компанія Vattenfall отримає 52,5 мільйона євро у якості компенсації від уряду. Крім цієї суми, уряд Нідерландів також виділив кошти, щоб допомогти працівникам знайти іншу роботу.

Зараз Hemweg зносять. Це займе кілька років. Ділянка, де раніше знаходилась вугільна електростанція, стає місцем для виробництва, транзиту і тимчасового зберігання електроенергії і тепла, що не містять викопного палива. Це альтернативні види палива, такі як зелений водень і синтетичний гас.

Наразі у Нідерландах залишилося чотири вугільні електростанції. Згідно з даними управління по викидах, у 2018 році вугільна електростанція Amercentrale випустила 2,3 мегатонни CO2, Енджі на Маасвлакте - 3,1 мегатонни CO2, Uniper на Маасвлакте - 4,9 мегатонни CO2, а Eemshavencentrale від RWE - 8 мегатонн CO2.

Примітно, що "Амерсентрале" переводять на біомасу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка