У Нідерландах встановлять 50-мегаватну сонячну станцію для виробництва водню

У Остерволді, на північному сході Нідерландів, побудують сонячну електростанцію потужністю 50 МВт для виробництва водню.

Проект SinneWetterstof реалізує компанія Groenleven, нідерландський підрозділ німецького розробника проектів ВДЕ BayWa R. E., і найбільша у країні збутова компанія Alliander, передає renen.

Передбачається, що СЕС забезпечуватиме електроенергією електролізер. Експерти двох компаній проаналізують, як можна використовувати локальне і гнучке навантаження електролізера, щоб уникнути перевантажень мережі і мінімізувати необхідність розширення мережевого господарства для підключення нових фотоелектричних або вітрових електростанцій.

"Пілотний проект в Остерволді дасть можливість отримати досвід застосування електролізера щодо контролю, керованості та безпеки, - пояснює керівник проекту в Alliander Бен Таббен. - Ми також хочемо дослідити, як працює весь водневий ланцюжок, які угоди необхідно укласти із зацікавленими сторонами і які закони і правила необхідні».

На переконання Віллема де Фріса, керівника великих проектів у GroenLeven, розміщення водневого електролізера на сонячній станції дозволить зібрати безцінну інформацію про децентралізоване та відновлюване виробництво водню як збережену форму енергії, яка може значно зменшити перевантаження мережі. «На додаток до демонстрації того, як електролізер може слідувати за виробництвом енергії сонячною установкою, ми також будемо тестувати оптимальне співвідношення потужності між електролізером і сонячною фермою», - зауважив він.

Розумне використання електролізерів могло б, крім зниження навантаження на мережі, дозволити встановлювати більше електростанцій на відновлюваних джерелах, зауважують у Baywa. «Цей пілотний водневий проект - один з перших, який буде забезпечуватися від сусіднього сонячного парку і оптимізований для мінімізації проблем з мережею», — зазначив Манфред Гро з Baywa re.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка