У Нідерландах відкрили першу в світі велодоріжку з переробленого пластику

У містечку Зволле, що в Нідерландах, відкрили першу в світі велосипедну доріжку з перероблених пластикових пляшок, стаканчиків і упаковки. Це пілотний проект, який згодом планують запровадити по всій країні, пише The Guardian.

30-метрова велодоріжка, еквівалентна більш ніж 218 тис. пластикових стаканчиків. На ній встановлені спеціальні датчики, що контролюють її роботу, здатність справлятися з трафіком, кількість велосипедів тощо. Збірні частини доріжки є легкими та порожнистими, що робить їх легшими для транспортування і пришвидшують встановлення на 70%. Кабелі та утилізаційні труби легко встановлюються всередині.

Винахідники велодоріжки з пластику називають її встановлення «великим кроком на шляху до стійких та надійних доріг з перероблених пластикових відходів». Другу подібну дорогу найближчим часом мають встановити у містечку Гітхорн, а згодом впровадженням технології займеться і Роттердам.

Щороку європейцями виробляється 25 мільйонів тонн пластикових відходів, з них йдуть на переробку менш ніж 30%. Асфальтобетон відповідає за 1,5 млн тонн викидів CO2 на рік, що дорівнює 2% світових викидів у автомобільному транспорті.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: