У Нідерландах тестують гнучкі плавучі сонячні панелі, що рухаються за хвилями

Консорціум на чолі з голландським дослідницьким інститутом TNO запустив новий проект з вивчення плавучих гнучких сонячних систем, пише World-energy.

Гнучкі плавучі установки були встановлені в озері Oostvoornse Meer, поблизу промислової зони Маасвлакте.

Дослідження триватиме до літа 2022 року вивчатиме вироблення енергії, поведінку плавучих блоків під час дії хвиль і сильного вітру, вплив водоростей тощо.

Вчені зазначають, що технічно дуже складно встановлювати великі плавучі системи з сонячними панелями в морі і підтримувати їх в експлуатації протягом десятиліть.Однією з проблем є вартість матеріалу, який використовується для таких станцій. Нова концепція, «потребує набагато менше матеріалу, і тому ми маємо великі надії, що вона виявиться набагато дешевшою».

Нова установка складається з двох поплавків розміром 7 на 13 метрів, які оснащені сонячними панелями потужністю 20 кВт. І сонячні панелі, і поплавки виготовлені з гнучкого матеріалу, розробленого консорціумом. Вони згинаються під час руху хвиль і надають менший опір.

Після завершення цього проекту наступним кроком буде ​​будівництво та встановлення пробної системи на Північному морі. Після цього команда сподівається, що до 2024 року вони зможуть побудувати комерційну систему, пов’язану з однією з вітрових електростанцій.

Дослідження є частиною підтримуваного урядом проекту з розвитку сонячної енергії на воді.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка