У Нідерландах почали опалювати житловий будинок воднем

У місті Розенбург(Нідерланди) для опалення житлового будинку був введений в експлуатацію побутовий котел на водні.

Пілотне тестування 100%-водневого котла здійснює BDR Thermea Group з червня 2019 року у рамках проекту ініційованого власником газових мереж Stedin у партнерстві з муніципалітетом Роттердама і житловим кооперативом Ресорт Вонн (Ressort Wonen), передає baxi.ua

Котел спалює чистий водень, який виробляється за допомогою вітрової або сонячної електроенергії без виділення CO2. Принцип роботи такий же, як і у котла, що працює на природному газі.

Водневий котел був встановлений у котельні поруч з існуючим звичайним котлом на природному газі, і постійно забезпечує жителів достатнім теплом і гарячою водою. Stedin використовує існуючий трубопровід для подачі водню. У цьому проекті мережевий оператор та його партнери розглядають весь ланцюжок майбутньої системи: виробництво водню, розповсюдження та переведення споживачів на водень з кінцевою метою забезпечення нульових викидів вуглецю.

Це перший реальний випадок, коли чистий водень використовується в якості палива для системи центрального опалення житлового будинку.

У листопаді минулого року BDR Thermea Group стала першою в Європі компанією, яка отримала сертифікацію на використання водневої суміші у побутових котлах в Нідерландах. Компанія бере участь у британській програмі Hy4Heat і активно вивчає водневі експериментальні проекти по всій Європі. У найближчі два роки буде встановлено понад 400 водневих котлів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка