У Нідерландах побудують водневу установку на вітрових станціях загальною потужністю 10 ГВт

В Емсхавені(Нідерланди) побудують потужну установку з виробництва екологічно чистого водню з використанням зведених у Північному морі вітрових електростанцій загальною потужністю 10 ГВт.

Проект NortH2 реалізує нафтогазовий концерн Shell і газова інфраструктурна держкомпанія Gasunie спільно з морськими портами Гронінгена, передає renen

Воднева установка(електролізери) працюватиме на електроенергії згенерованій новими вітровими електростанціями у Північному морі. Перший «зелений» водень планують отримати до 2027 року, побудувавши офшорні ВЕС потужністю 3-4 ГВт. Газотранспортна інфраструктура Gasunie постачатиме водень споживачам у Нідерландах та північно-західній Європі.

"Амбітний проект виводить Нідерланди на передній план у сфері водню, - каже Марян ван Лун, президент Shell Nederland. – До того ж він сприяє досягненню цілей кліматичної угоди і прискорює енергетичний перехід країни».

Передбачається, що до 2040 року потужність вітропарку збільшиться до 10 ГВт і установка вироблятиме 800 тисяч тонн «зеленого» водню у рік.

В рамках проекту також розглядають варіант виробництва водню безпосередньо у морі.

Вартість проекту NortH2 наразі не розкривається. Лише інвестиції у зведення 10 ГВт офшорних вітрових електростанцій складуть близько 30 млрд доларів США. Партнери відзначають, що на початкових етапах проекту можуть знадобитися європейські та національні субсидії, спрямовані на декарбонізацію енергетичного сектора.

У поточному році планують завершити техніко-економічне обґрунтування проекту. Одночасно розпочнуться дискусії з відповідними європейськими, національними, регіональними та місцевими органами влади про нормативно-правову базу і політику, що дозволяє приймати стабільні і позитивні інвестиційні рішення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка