У Нідерландах обмежать швидкість на автобанах, щоб зменшити забруднення повітря

Уряд Нідерландів пояснює необхідність обмеження швидкості на автобанах до 100 км/год боротьбою зі скороченням викидів оксидів азоту. Утім, уночі на деяких ділянках доріг можна буде їздити швидше. Обмеження ухвалили 13 листопада, проте прем'єр-міністр країни Марк Рютте визнав, що цей крок «ніхто не вважає приємним», але йдеться про «значно вищі інтереси».

Поки що невідомо, коли саме ухвалені нововведення набудуть чинності. Конкретний план мають представити до кінця цього року, інформує Deutsche Welle.

Згідно з ухваленими заходами, обмеження діятимуть з 6:00 до 19:00 години на всіх автобанах країни. Увечері та вночі на деяких ділянках автобанів можна буде їхати з вищою швидкістю. Це стосуватиметься лише тих відрізків трас, де раніше й удень можна було їхати з максимальною швидкістю у 130 кілометрів на годину. Цей крок став частиною широкого пакету заходів, націлених на скорочення обсягів викидів оксидів азоту в атмосферу. Зокрема планується змінити вимоги до корму для великої рогатої худоби, щоб скоротити викиди аміаку.У травні 2019 року Верховний суд Нідерландів ухвалив рішення про обов'язкову перевірку всіх будівельних та інфраструктурних проєктів на відповідність допустимим нормам обсягів викидів шкідливих речовин в атмосферу. Це призвело до припинення запланованого будівництва багатьох об'єктів, у тому числі й житлових.

Обсяги викидів оксидів азоту в Нідерландах значно перевищують допустимі в ЄС норми, адже країна посідає друге місце в ЄС за густотою населення, має розвинене сільське господарство та відносно невелика площу, що унеможливлюють створення заповідників та великих лісопаркових зон.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: