У Нідерландах будують плавучу молочну ферму - з біогазовою установкою та сонячними батареями

Нідерландців з давніх-давен вважають експертами у сфері будівництва споруд на палях або на воді. Тепер у Роттердамі розпочалася робота над проектом, який є незвичним навіть для Голландії. У Мервехавені, колишньому порту у центрі міста, стартап Floating Farm будує першу у світі плавучу молочну ферму з господарством замкненого циклу.

«Рівень моря підіймається, польових угідь у всьому світі стає замало», - каже Петер ван Вінгерден (Peter van Wingerden), засновник і глава Floating Farm. «Водночас все більше людей переїжджає до мегаполісів на узбережжі». 

Тому ферми мають також переміщатися до міст, щоб бути ближче до споживачів і разом з тим скоротити транспортні шляхи для перевезення продукції. Землі стає все менше, і коштує вона дорожче, тому у якості альтернативи залишаються тільки ріки або моря. Floating Farm разом зі своєю головною компанією Beladon вже давно конструює плавучі будинки. Експериментальна ферма має показати, що ідея виробництва молока на воді більш, ніж просто фантазія.

На понтоні площею 1200 кв.м ферма має виробляти молоко практично автономно і потребує участі тільки двох працівників. На верхньому поверсі під скляним дахом будуть жити 60 корів. Підлога зі штучного газону та справжні дерева мають створити для тварин як мінімум близьке до природи оточення. Плавуче пасовисько практично повністю автоматизовано: конструкція підлоги пропускає і направляє до бака сечу тварин, а гній буде збирати спеціальний робот. Потім з сировини біогазова установка вироблятиме електроенергію та тепло. Ще більше електроенергії будуть генерувати сонячні панелі на даху. Крім того, дах виступатиме у якості збірника дощової води, яка тече до напувалок корів. На цокольному нижньому поверсі буде підростати корм для корів - трава, яку оптимально освітлюватимуть світлодіоди.

Вінгерден не думає, що у тварин на воді може розвинутися морська хвороба. Як зазначає засновник, плавуча ферма відповідає біологічним особливостям тварин і на кожну корову прийдеться 15 кв.м площі. Це більше, ніж у більшості звичайних стійл. «Корови зможуть самі вирішувати, коли їм доїтися», - розповідає засновник. Для цього вони мають підійти до робота, який розпізнає вим'я і доїть автоматично. Господарство на воді зможе виробляти 1500 кг молока на день. Вінгерден переконаний, що у майбутньому можна збудувати ще більші понтони для 200 корів. 40 таких ферм здатні забезпечити молоком весь Роттердам з населенням 620 000 мешканців.

Прототип ферми коштуватиме 2 мільйони євро, які складають приватні кошти. У жовтні розпочалося будівництво платформи, а з серпня 2016 року на пасовиську на воді вже з'являться перші корови.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка