У Миргороді організують заготівлю та зберігання соломи за кошти USAID

В рамках створення логістичного ланцюга доставки біопалива у Миргороді мають намір побудувати центральний склад соломи.

Організацію заготівлі, транспортування, зберігання соломи та іншого біопалива передбачає проект USAID "Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород" (МАДЕМ), у рамках якого запланована реконструкція котельні по пров. Спартаківському, 8 та встановлення котла, який працюватиме на соломі. Примітно, що до збору урожаю соломи нова котельня буде працювати на пелетах, які наразі закуплені в обсязі 150 тонн за кошти проекту. 

Склад соломи на 1700 тонн буде зведено на території комунального підприємства "Спецкомунтранс". Наразі проводяться роботи з проектування об’єкту, будівництво якого має розпочатися у квітні 2015 року. 

Крім логістичної інфраструктури проектом також передбачено придбання спеціалізованої техніки для заготівлі біопалива: автомобіль для транспортування соломи з поля на центральний склад, телескопічний навантажувач, прес-підбирач, фронтальний навантажувач. Зокрема, 25 лютого "Спецкомунтранс" вже отримало автомобіль-тягач МАЗ-5432А3-322 з напівпричепом, який може перевозити до 15 тонн. 

Як зазначають комунальники, новий МАЗ, потужністю двигуна 269 к. с., буде використовуватися для потреб не тільки підприємства, а й міста в цілому. Примітно, що придбання автомобіля, вартістю 1,5 млн. гривень, повністю профінансоване за рахунок проекту МАДЕМ. 

Невдовзі парк комунальної техніки міста має поповнитися телескопічним навантажувачем та прес-підбирачем, які також буде придбано за кошти проекту. Перший – вже оплачений і розмитнюється, купівля другого запланована на червень. Як результат, кошти міського бюджету необхідні тільки для співфінансування придбання фронтального навантажувача. Передбачається, що вже у цьому році у заготівлі соломи для котельні буде задіяна вся згадана техніка.   

Загалом в рамках проекту МАДЕМ у 2015 році Миргород отримає близько 18 млн. гривень(з урахуванням логістичної складової). Нагадаємо, що кошти, які теплоенергетика міста отримує в рамках реалізації проекту, надходять у вигляді гранту і не потребують повернення. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка