У Миколаєві інтернет-провайдер перейшов на солом’яні пелети

У Миколаєві інтернет-провайдер "Дикий Сад" повністю відмовився від природного газу, перейшовши на дешеві солом’яні пелети власного виробництва.

Як зазначають у компанії, створення такого екопаливного комплексу, який забезпечує теплом понад 25 тис. кв. метрів окупилося всього за три опалювальні сезони, передає Рn.

«На Миколаївщині досить високий рівень газифікації і питання використання біопалива багато років поспіль було табуйовано, - розповідає директор компанії "Дикий Сад" Ігор Голубарь. – Разом з тим, щорічно у області виробляють близько 2 млн тонн соломи, якими можна замістити 1 млрд. куб. м газу».


Наразі "Дикий Сад" планує реалізувати пілотний проект з переведення на біопаливо одного з навчальних або медичних закладів області, аби переконати місцеву владу у економічній ефективності такого методу. Також компанія вже тривалий час намагається впровадити екоопалення у Чорноморському державному університеті ім. Петра Могили. Більше року «Дикий Сад» не може отримати землю для будівництва котельні.

«У бюджетних підприємств передбачені гроші на опалення, але вони надмірно лімітовані в їх використанні і тому змушені сидіти у холоді, - каже Ігор Голубарь. – Ми пропонуємо економити на купівлі тепла, але у чиновників немає бажання щось міняти. Вони згодні сидіти у холоді, використовувати електричні обігрівачі і платити додаткові гроші за дорогу електрику».

Ігор Голубарь сподівається, що міська влада все-таки виявить цікавість до питання, яке стосується всіх жителів Миколава. «Ми зробили все, що від нас залежить: перевели всі наші об'єкти на опалення недорогою українською сировиною, виробили хороше, на наш погляд, рішення, - говорить фахівець. - Тепер хід за чиновниками. Солом’яних пелетів у нас вистачить до наступної зими».


За словами Ігоря Голубаря, пелетні котли забезпечать дворазову економію. «Тисяча кубів газу, яка для підприємств і населення коштує близько 9 тис. і 7 тис. гривень відповідно, еквівалентна по теплотворності двом тоннам солом’яних пелет, які обійдуться у 4 тис. гривень, - пояснює фахівець. – На додачу, використання екопалива на 75% скорочує обсяг викидів CO2, а золу можна застосовувати як мінеральне добриво у сільському господарстві».Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка