У Мукачево запрацював інформаційно-навчальний центр з енергоефективності та ВДЕ

У Мукачево запрацював інформаційно-навчальний центр з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.

Об’єкт відкрили в рамках реалізації спільного проекту Українського пелетного союзу, Мукачівської міської ради, Українського союзу промисловців та підприємців за підтримки Держенергоефективності, передає Час Закарпаття

Як зазначають організатори, центр покликаний підвищити обізнаність молоді, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, представників бізнесу щодо переваг ефективного використання енергоресурсів та відновлюваних джерел енергії, а також технологічних та фінансових інструментів для успішного впровадження проектів.

Заклад стане місцем проведення семінарів з питань енергозбереження із залученням науковців, підприємців, студентів, представників ОСББ.

За словами президента Українського союзу промисловців та підприємців Анатолія Кінаха, інформаційно-навчальний центр допоможе формувати нові європейські стандарти енергозбереження в Україні. 
«Ми маємо переймати досвід Європи, адже у нас поки що виробництво дуже енергозатратне, - наголосив він. - Лише нові технології та ідеї зможуть змінити наше ставлення до навколишнього середовища та використання ресурсів, на які так багата наша країна».
Центр може навіть отримати статус «міжнародного», оскільки Мукачево знаходиться в кількох десятках кілометрів від кордонів чотирьох країн, додав Анатолій Кінах.


Як зазначив міський голова Мукачево Андрій Балога, ідею використання енергозберігаючих технологій необхідно донести до широких верст населення. 

«Ми маємо намір побудувати енергоефективне місто з новітніми енергозберігаючим технологіями, - каже він. - Така робота вже дозволяє Мукачево заощадити ресурси та вкладати кошти в модернізацію закладів комунальної сфери».
Заклад стане в нагоді й фахівцям, які створюють ОСББ, студентам, підприємцям, впевнений мер.

Наразі у місті є підприємства та установи, які вже використовують відновлювані джерела енергії. Зокрема, на фабриці «Fischer» з виробництва спортивного спорядження використовують два котли на біопаливі. Підприємство відмовилося від природнього газу і перейшло на альтернативний вид палива – відходи фанерного виробництва.

Фабрика використовує економайзери, які зменшують викиди в атмосферу і дозволяють заощадженою тепловою енергією обігрівати промислові приміщення. Компанія перейшла на енергозберігаючі системи освітлення, впровадила системи очищення води для багаторазового її використання у технологічних процесах, встановила на електродвигунах перетворювачі, які забезпечують оптимальне використання електроенергії. 

Мукачівський завод з виготовлення соку використовує віхрьовий пальник потужністю 2 МВт власного виробництва, а освітні заклади міста, зокрема, ЗОШ № 7 та ДНЗ № 25і опалюються твердопаливними котельнями.   

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: