У Моршині до альтернативної енергії привчають з дитинства

Найкращий спосіб отримати найновіші знання, вивчити і освоїти кращі екологічні технології – побачити це своїми очима, спробувати скористатися всіма вигодами, розповісти про це іншим.

Так поступили в Моршині. Почали з дитячого садочка пропагувати «зелені» технології, а саме, спосіб приготування гарячої води за допомогою сонячних вакуумних колекторів. Є такий дитячий садочок "Сонечко" для котрого громадська організація (з довгою назвою "Агенція регіонального розвитку "Перспектива Стрийщини") знайшла можливість профінансувати роботи по встановленню системи сонячного гарячого водопостачання.

Для цього вдалося скористатися хорошим досвідом німецьких технологій, а саме сонячними вакуумними трубчатими колекторами фірми Paradigma. Самі колектори встановлено на стіні, так дозволило розміщення зовнішніх стін садочка. 

0004 біля колектора.JPG

Діти знизу могли слідкувати за дорослими мужчинами (на фото), котрі щось свердлили, з’єднували і підвішували на стіні, а потім ще в приміщенні було багато шуму і роботи.
 
Для роботи системи використовується сонячний регулятор, насос для прокачування тепла від колекторів до бака-акумулятора в приміщенні. Таким чином нагрівання води для дітей проводиться без традиційних для цього електричних бойлерів. Такі бойлери потребують дорогої плати за спожиту електроенергію. Досить часто виходять з ладу і тоді знову треба купувати новий бак.

Площа колектора склала 6м2 (кількість вакуумних трубок – 28). Теплова потужність колектора – 4,5 кВт.

Витратною енергією для приготування гарячої води є тільки електроенергія для насоса, який має потужність всього 40 Вт і працює 4-6 годин на добу. При розрахунку системи очікували, що вона буде виробляти за рік до – 3000 кВт*год тепла.

Вже є дані про реальний стан системи протягом трьох років:
  1) за перший рік роботи колектором вироблено теплової енергії - 2819 кВт*год; 
  2) за другий рік роботи колектором вироблено теплової енергії – 2282 кВт*год;
  3) за третій рік роботи колектором вироблено теплової енергії – 3129 кВт*год.

Якщо б гріли воду електричними бойлерами, то за цей період дитячий садочок заплатив би понад 10 тис.грн, тобто таку суму зекономив бюджет садочка. 

А діти, котрі починають освоювати початкові знання та отримують перший життєвий досвід, вже будуть пропагандистами екологічності такої системи нагрівання води від сонця. Практично здобуті знання про сонячний колектор будуть краще засвоєні дітьми, ніж ті знання студентів з десятків лекцій без реальної демонстрації роботи системи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: