У Молдові виготовлятимуть пелети з виноградної лози

У Молдові мають намір виробляти паливні гранули з виноградної лози та соломи у промислових масштабах. 

Нині за грантові кошти, отримані офіційним Кишиневом у рамках проекту 2KR, яка є складовою Японської офіційної допомоги розвитку, розпочато будівництво заводу з виробництва пелет. Передбачається, що державне підприємство випускатиме 5 тисяч тонн економного палива щорічно. Наразі паливні гранули планується виробляти з виноградної лози, листя, соломи, а також гілок, які залишаються після обрізання садів та виноградників.

Основними споживачами палива з біомаси стануть сільські школи, дитячі садки, медичні та інші соціальні установи. Проект передбачає на першому етапі встановлення твердопаливних котлів у ста селах. Населені пункти будуть відбиратися з урахуванням розташування сировинної бази для виробництва альтернативного палива. 

Завод з виробництва пелет покликаний не тільки економити державні кошти, а й стати новим джерелом доходу для аграріїв, які будуть продавати держпідприємству сільськогосподарські залишки. 

Уряд Японії, який фінансово підтримує молдавських фермерів з 2000 року, почав опікуватися рівнем життя у сільських регіонах та підвищенням ефективності сільськогосподарських підприємств країни ще у 2013 році, виділивши офіційному Кишиневу $14 млн на ефективне використання палива із біомаси.

Молдова, яка з грудня 2014 року не отримує електроенергію із ураженої енергетичною кризою України, нині почала оперативно рухатися у напрямку зменшення енерговитрат та  заміщення традиційних енергоносіїв альтернативними видами палива. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка